LOGO VE KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

Firmanıza değer verin...

Logo Tasarımı: Bir şirketin çizgiler ve renklerle kendini ifade ediş biçimidir. Bu sebeple, logonun şirketin kurumsal imajına uygun hazırlanması gerekir.

Öncelikle firmanızın beklentilerini inceleyip analiz ediyoruz.İhtiyaçlara yönelik bir logo firmayı yükseltebileceği gibi, yanlış bir logo kurumsal imajı zedeler. Bu anlamda projelendirme aşaması büyük önem taşır.

Ana fikir ortaya koyulur.Tamamladığımız 5 örnek logoyu sizlere sunuyoruz ve sizlerle istişare ederek objektif bakış açısıyla en uygun logonun hangisi olduğu hakkında sizleri yönlendiriyoruz.

Son olarak belirlenen logo tasarımı bütün hatları ile tamamlayıp vektörel hali ile sizlere teslim ediyoruz.

Logo, anlaşılır, yalın ve sade olarak tasarlanmalı, özgün ve ayırt edici olmalı, farklı kurumlar ile ilgili çağrışımlar yaratan bir logo, faydadan çok zarar getiren bir etken haline gelir. Hedef kitlenin markayla özdeşleşmesini sağlayacak renkler ya da imgeler kullanılabilir.

1 – İkonik logolar

Sadece harf, rakam, sembollerle veya özel oluşturulmuş ikonlarla oluşturulan logolardır.

2 – logotype 

Sadece yazı karakterleri olarak oluşturulmuş logolardır. Bazen üzerinde oynanmış bazen direk güçlü yazı karakterleri ile tercih edilirler. İkon veya sembol bulunmaz. 

3 – Kombinasyon logolar

Hem ikonik hemde yazısal logoların birleşimiyle oluşturulan logolardır. 

4 – Tipografik Logolar 

Mevcut yazılar üzerinde değişik uygulamalar yaparak oluşturulan logo çeşitleridir. Eğme, bükme, çevirme ve ekleme gibi değişiklikler yapılır. 


Kurumsal Kimlik Tasarımı: Kurumsal iletişim, kurumsal davranış ve görsel göstergelerin bir araya gelmesi ile ortaya çıkar. Bunların sonucunda hedef kitlenin gözünde bir “Kurumsal İmaj” oluşur. Kurumsal imajın olumlu olması kurumun prestiji ve itibarı açısından büyük önem taşır. Profesyonel biçimde hazırlanmış bir kurumsal kimlik, şirketin pazar rekabetinde öne geçmesini sağlar.

Logo, şirket imajını görselle hızlı bir şekilde sunduğu için zamandan tasarruf yaratır.Kurumsal kimlik oluştururken en mühim aşama logo tasarımının yapılmasıdır. Logo sayesinde şirketle ilgili maksimum bilgi minimum sürede verilmiş olur. Aynı zamanda şirketin ruhunu yansıtarak somut hale getirir.

Kimlik öğeleri:

Logo Tasarımı

Renk & Font

Slogan / Motto

Kurumsal Yazı Karakteri

Kartvizit

Antetli Kağıt

Diplomat Zarf

Sunum Klasörü

Fatura

Tahsilat Makbuzu

Bayrak

Tabela ve Ambalaj Tasarımı

Kurumsal kimlik kitapçığı

Bloknot tasarımı


X
Çerezler kullanımı hakkında
Bu siteyi kullanarak, çerezlerin kullanımına izin veriyorsunuz. Sözleşmeleri Sözleşme - Başlık 2. Sözleşme adreslerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.