AFİŞ VE KATALOG TASARIMI

Başta Tıp sektörü olmak üzere bir çok Kurum ve Kuruluş için Afiş ve Katolog Tasarımlarımız ile Çözüm Ortağı olduk. Katalog kurumsal firmalar için vazgeçilmezdir. Müşterilerinizin belleğinde yer edinmek adına, katalog en kalıcı reklam araçlarından biridir. Gerek elektronik katalog, gerekse geleneksel basılı katalog tüm sektörlerde tercih edilmektedir. Profesyonel olarak tasarlanıp basılan bir kataloğun maliyetinin çok ötesinde bir getirisi vardır.

Afiş Tasarımı: Tasarım ve sanatın aynı oranda gözetilerek tasarlandığı, mesaj iletme veya bir ürünü tanıtma amacı taşıyan, iç veya dış mekanda yer alan, grafik üründür. Afişin en baştaki amacı konu veya ürünü tanıtmak, duyuru yapmaktır. Bunu yaparken maksimum kitleye minimum görselle ulaşmaya çalışır. Afiş ebadı mekana göre belirlenir. İç mekanda seyir süresi daha uzundur, dış mekanda ise kısadır. Bu sebeple iç mekan afişinde uzun metinler kullanılabilir. Dış mekan afişi ise daha büyük slogan ve puntoların kullanılmasına uygundur.

Afişinizin hazırlanma amacı ve bu amaca en uygun kreatif fikiri sizlerle bilgi ve fikir alışverişinde bulunarak işe başlıyoruz.

Kurumsal kimlik yazı karakterleri belirlenmemişse konuya uygun olabilecek en ideal font seçimi yapıyoruz. Uzak mesafeden mesajın net olarak okunabilmesi için gerekli punto ile ilüstrasyon, fotoğraf ve tipografik metinleri ön plana çıkaracak şekilde tasarımı tamamlıyoruz.

Yüksek kalitede görseller kullanarak İsim-slogan, arkaplan rengi veya fon ve görselleri profesyonelce değerlendiriyoruz. Hedef kitleye direkt ulaşacak şekilde seçilecek sloganı en fazla üç veya dört kelimeden seçiyoruz.

Afişte yazı okunaklı olmalı, bold veya yarı bold fontlar seçilmelidir.

Konuları itibarı ile afişler reklam,kültür ya da sosyal amaçla hazırlanmaktadır.

Reklam Amaçlı Afişlerde Örneğin bir firmaya yönelik tasarlanacaksa, göz önüne alınması gereken firmanın tanınır olup olmadığıdır. Eğer tanınmış bir firma ise firma adı arkaplanda, ürün ön planda tasarlanmalıdır. Firma tanınmış değilse, firma adı ön planda, ürün arkaplanda tasarlanmalıdır.

Katalog Tasarımı: Firmanın amacı doğrultusunda, müşterileri tarafından anlaşılabilir ve dikkat çeken bir tasarıma sahip olması gerekir. İkon ve simge kullanımı kataloglar için önemli bir yere sahiptir.

Tasarım aşamasında kullanılan font okunaklı ve anlaşılabilir olmalıdır ve bunun yanında en fazla 3 farklı font kullanılabilir. Katalog elektronik ortamda hazırlanırken görseller daha net ve canlı görünebilir. Fakat, baskıda durum farklıdır. Baskı için görsellerin yüksek çözünürlükte olması gerekir. Kataloglarda kampanyalara yer vermek aynı şekilde ilgi çekici bir tasarım oluşmasına yardımcı olur.

Ayrıca başlıkların doğru kullanılması dikkatin nereye çekileceğine de karar verir. Katalog içerisinde yönlendirici bir görevi olan başlıklar, öne çıkarılmak istenen ürünün daha çarpıcı ve göze hoş gelmesini sağlar.
X
Çerezler kullanımı hakkında
Bu siteyi kullanarak, çerezlerin kullanımına izin veriyorsunuz. Sözleşmeleri Sözleşme - Başlık 2. Sözleşme adreslerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.